Vánoční tipy

Sbírejte i o Vánocích nové emailové kontakty

Přestože většina e-shopů přemýšlí o Vánocích ve smyslu „teď a tady“, tedy jak zákazníka přinutit nakoupit obratem, některé přínosy inteligentního přístupu k e-mailové komunikaci mohou být spíše dlouhodobé. Pokud správně zvládáte sběr nových kontaktů a máte obstojnou celou welcome kampaň, která následuje po vložení nového kontaktu do vaší databáze, budete z toho o Vánocích těžit dvojnásob. V tomto období míří na e-shopy zvýšené množství návštěvníků, od nich lze získat kontakt do zákaznické databáze. Takto posbírané e-maily možná nenajdou využití ihned, dlouhodobě však mohou přinést nové objednávky i růst obratu.

Dynamické reklamy pro velké e-shopy

Dynamické reklamy ve vyhledávání jsou velice vhodná forma propagace pro e-shopy s širokým portfoliem produktů. Pokud máte hodně kategorií a nespočet produktů, v takto krátkém čase před Vánoci je skoro zásadní nastavit DSA kampaň.

Tato kampaň se nezobrazuje na základě klíčových slov, ale na základě obsahu na vašem webu. Vyhledávací dotaz se spáruje s textem a zobrazí inzerát automaticky cílený na danou URL. Titulek inzerátu je též automatický a často se v něm zobrazí více jak 25 znaků. Opět tedy zajímavá výhoda oproti konkurenci.

Z cílení však neopomeňte vyloučit neprodejní stránky jako obchodní podmínky, FAQ, reklamace a podobně. Za tato klíčová slova určitě na Vánoce utrácet nechcete.

Kdy o Vánocích vydávat PR články?

Pár tipů ověřených praxí:

  1. Publikujte na začátku týdne v dopoledních hodinách – pravděpodobně tím získáte největší pozornost i návštěvnost svého článku.
  2. Pište delší a konkrétnější titulky – používejte texty, které nejsou zavádějící a přímo avizují, co v článku najdete. Fungují, a navíc neriskujete, že se čtenář bude cítit podvedený.
  3. Nepoužívejte otázky v titulku – nám se zkrátka dlouhodobě neosvědčily.
  4. Zaručený trik s číslicí v titulku funguje – lákat čtenáře na určitý počet tipů, triků nebo rad je stále osvědčený způsob, jak ho přesvědčit k přečtení článku. Ale existují lepší.
  5. Nejúspěšnější titulky obsahují slova jako unikátní, revoluce nebo luxus – je to tak.Vyzkoušejte je a dáte nám za pravdu!

Nové kanály, které vylepší výsledky vašich PPC kampaní

Produktové inzeráty Sklik

Od 19. října je pro všechny inzerenty v Skliku dostupná kampaň s názvem Produktové inzeráty (PI), která je obdobou Google Nákupů. Pro Seznam.cz je to opravdu velký krok kupředu. K nastavení potřebujete pouze propojit Sklik s vaším Zboží.cz a můžete kampaň snadno nastavit.

ppcHIT

ppcHIT je nástroj pro hromadné vytváření produktových sestav, díky němuž snadno vytvoříte tisíce sestav s klíčovými slovy na konkrétní produkty. Nově je tento nástroj pod hlavičkou Skliku a odkaz k jeho přihlášení a nastavení najdete přímo v nástrojích Skliku. K jeho využití potřebujete XML feed pro Zboží.cz, Heureku.cz a podobně. Abychom nezapomněli, tak po přechodu PPChitu pod Seznam.cz je jeho využití v Skliku zdarma!