Infografika

Bing je v Česku i na Slovensku na historickém maximu. Vyplatí se ale investice do vyhledávací reklamy Microsoft Ads?

Dominantní globální postavení Google asi nikoho nepřekvapí. Pokud však máte ambici efektivně inzerovat v České republice, zaměřením pouze na tento kanál se můžete připravit až o čtvrtinu potenciálních zákazníků. Více než dvanáct procent lidí totiž stále preferuje vyhledávání v tuzemském Seznamu a – překvapivě – každý desátý uživatel na desktopu používá Microsoft Bing. Ten dnes […]

Studie od oXy Online poradí, kam v Evropě expandovat

oXy Online zpracovalo novou studii, v níž hodnotí aktuální stav evropské ecommerce a radí, jaké trhy jsou vhodné pro expanzi tuzemských e-shopů. ACOMWARE do studie přispěl zajímavostmi o jednotlivých trzích. + Odkaz na stažení studie

10 let české e-commerce

Česká e-commerce je jednou z nejprogresivnějších v Evropě. Za posledních deset let můžeme sledovat vývoj od prvního e-shopu Vltava.cz až po současných 35 000 tisíc e-shopů. V dubnu jsme zpracovali případovou studii, podívejte se na ni.

Studie: Jak se vidí české e-shopy v roce 2014?

České e-shopy v loňském roce znovu významně rostly a stejné očekávání mají jejich provozovatelé také pro rok 2014. Vyplývá to z našeho průzkumu, kterého se v období od 25. 2. do 7. 3. 2014 zúčastnilo 137 českých e-shopů.

Jak se vidí české e-shopy?

​Podle statistických čísel se českým e-shopů daří – e‑commerce vloni vykázala růst 15 %. Jak však úspěch vnímají samotné e-shopy? Na základě našeho průzkumu mezi českými e-shopy jsme zjistili, jak internetoví obchodníci hodnotí minulý rok a co čekají od toho letošního.