Analýza e-shopu zdarma se dočkala vylepšení

282-244-barometrNaše bezplatná analýza e-shopu – Barometr – doznala výrazné aktualizace. Nejen SEO, ale i chování uživatelů na internetu se mění velice rychle a v naší analýze chceme reflektovat moderní trendy. Velkých změn tak kromě sekce SEO doznaly i metriky použitelnosti, změny menšího rázu pak provázejí všechny ostatní metriky.

Nejde jen o nové metriky či vyškrtnutí již neaktuálních, ale hlavně o způsob jejich hodnocení. Konkurence je stále větší, uživatelé jsou stále náročnější a co dříve brali jako nadstandard nyní berou jako samozřejmost. Na škále hodnocení tak přibyla nová hodnota – 75 (dříve 100 – 50 – 0). Zpřísnila se také kritéria, podle kterých hodnotíme např. objednávkový proces nebo detail produktu, tak, aby reflektovala právě náročnější chování uživatelů a vyšší standard v rámci zvyšování konkurence.

Co je v Barometru nového?

  • kromě datové velikosti stránek testujeme také rychlost jejich načtení
  • ověření neexistence duplicitních stránek
  • hodnocení kvality a umístění vyhledávacího pole
  • existence, vzhled a použitelnost rozcestníků v kategoriích
  • přítomnost a vhodné použití filtrace produktů
  • aktualizace hodnocení detailu produtku – cross-selling, informace o skladovosti a datu doručení, přehledné zobrazení konečné ceny, parametry produktu
  • v objednávkovém procesu hodnotíme kromě původních metrik také informace o datu doručení zásilky, jednoduchost vyplnění formulářů (zbytečná pole navíc, automatické vyplňování polí, průběžná kontrola správnosti vyplnění apod.)

barometr

Náhled ukázkového Barometru

Poslední změny doznalo hodnocení srovnávačů zboží, kde kromě samotné existence e-shopu na Zboží.cz či Heuréce nově hodnotíme i spárovanost náhodně vybraných produktů (u e-shopů prodávajících sortiment, u kterého to má smysl – např. elektronika, nábytek, krmivo apod.) a na Heuréce také certifikát Ověřeno zákazníky.
Vyzkoušet náš nový Barometr můžete na této stránce.

Všechny články autora: David Hořava

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Štítky: