Tipy: specializované shopy o kávě i šlehání

kavacznahled Opět jsme se podívali na zajímavé odborné e-shopy a hodnotíme, jak se jejich majitelům povedly. Vydáme se přitom zkoumat řadu rozdílných specializací – modely, kávu i šlehání (resp. e-shop výhradně s výrobky na šlehání).

Káva.cz – www.kava.cz

Proč bude úspěšný (slovy autorů): Soustředíme se na široký sortiment a kvalitní logistiku (97% zboží skladem), rychlé odbavení objednávek (objednávky přijaté do 14.00 odcházejí tentýž den) a na pečlivou péči o zákazníky. Zákazníci mají možnost většinu kávovarů z naší nabídky vyzkoušet v Kávovém centru Praha v Hloubětíně. Naši zákazníci u nás najdou 3 základní skupiny zboží – značkovou kávu, naši vlastní kávu a vše pro přípravu kávy. Zajímavý mikrosegment pak tvoří i špičkové ruční kávomlýnky s keramickými mlecími kameny, kterých máme v tuto chvíli v nabídce 8 druhů.

Podobné e-shopy: www.cerstvakava.cz, www.doubleshot.cz, www.oxalis.cz a mnoho mnoho dalších

Jak se nám líbí?

Káva je jednoznačně e-shop, který zaujme na první pohled. Místo běžné struktury s levým (případně i pravým) menu volí na titulce jednoduchý rozcestník a po výběru kategorie zboží zůstává její prezentace velmi stručná, ale přitom věcná. Líbí se nám i řada dalších věcí: přepočet ceny šálku, výrazné prezentace zelené linky a i pořádání vlastních akcí pro zákazníky. Tenhle web je určitě inspirací pro další speciálky bez ohledu na produkt, který nabízejí. (Mimo jiné i pro své hodnocení na Ověřené zákazníky – 99 % jich obchod doporučuje a termín dodání je průměrně 2,1 dne. Super výsledek.)

kavacz

Šleháme.cz – www.slehame.cz

Proč bude úspěšný (slovy autorů): Zaměřením na sortiment, ve kterém je v podstatě „díra na trhu“, navíc značkami, které jsou maximálně kvalitní. Máme kompletní nabídku náhradních dílů, to bývá u většiny e-shopů nebo i značek problém. Záležitosti ohledně šlehačky jsou naší srdcovou záležitostí, protože je to potravina, kterou sami doslova zbožňujeme. Poskytujeme proto ucelené informace a osvětu, co, proč a jak, a to včetně tipů na použití, vše z vlastní zkušenosti. Poradenství či konzultace u nás zákazníci využívají telefonicky nebo prostřednictvím chatu, kde jsme takřka 20 h denně online.

Podobné e-shopy: téměř každý e-shop s malými domácími spotřebiči (záleží na úhlu pohledu), konkurenční speciálka není

Jak se nám líbí?

Hezký web, na který nás minule v diskusi upozornila čtenářka (a jeho provozovatelka). Svým zaměřením hodně zaujme, jde o netradiční speciálku, která ale podle svých autorů skvěle funguje a je o ní zájem. Potvrzuje to i spuštění slovenské verze. Nás by potěšilo ještě více obsahu přímo na e-shopu, který by nás přiměl dostat chuť na něco ze šlehačky a rovnou nakoupit. Pohled na mixér chuť na sladkou dobrotu moc nevzbuzuje.

slehamecz

RCKing – www.rcking.eu

Proč bude úspěšný (slovy autorů): Protože kombinujeme vášeň pro dvě věci – modelářství a moderní technologie. V offline světě nabízíme síť prodejen po celé ČR, ve kterých obsluhují skuteční odborníci. V tom online jsme za poslední rok prodělali razantní změnu ve vnitřních systémech a teď usilovně pracujeme na něčem, z čeho budou mít naši internetoví zákazníci neskutečnou radost. A o to nám jde. Abychom nepotřebovali žádnou reklamu. Aby každému přišlo naprosto přirozené jít si koupit RC model do RCKINGu, protože tam dostane tu nejlepší péči.

Podobné e-shopy: www.rcobchod.cz, www.svet-modelu.cz, www.peckamodel.cz a další.

Jak se nám líbí?

Na první pohled možná RCKING neoslní moderním designem, ale vynahrazuje to ve svém oboru jinými parametry – nejširší nabídkou zboží na trhu, 11 prodejnami po celé ČR a rychlou expedicí objednávky s dopravou zdarma bez ohledu na výši nákupu. E-shop navíc pěkně prezentuje své konkurenční výhody i přednosti, nehledě na existenci věrnostního systému pro nadšence, díky kterému příště ušetříte.

rcking

Výzva pro čtenáře

Máte vlastní tip na netradiční specializovaný shop? Sdělte nám ho do diskuse – rádi se se zajímavými projekty nejen sami seznámíme, ale také je představíme na blogu v některém z dalších dílů.

Celkem 2 Komentáře k článku

  1. Libor Pilař

    Dobrý den,

    četl jsem Váš článek o e-shopech s RC modely, kde jsem v dolní části stránky zahlédl výzvu k tipu na netradiční e-shop. Před nedávnem jsme redesignovali e-shop https://www.rcprofi.cz/ a myslím, že je poměrně netradiční v oblasti e-shopů s RC modely.

    Nechtěl byste zájem o tomto webu napsat článek?

    Libor Pilař

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Štítky: