Přehled e-commerce konferencí 2015

marketing-festival-prednaska-180x180AKTUALIZOVÁNO: Věci se na poli e-commerce a internetového marketingu dějí tak rychle, že sledovat nové trendy není jednoduché. Pomoci vám však mohou odborné konference. Jaké se v roce 2015 chystají?

JARO 2015

Internet Advertising conference

Praha, 9. dubna 2015

Už v dubnu se v pražském Clarionu uskuteční 8. ročník konference „Internet Advertising Conference“, která se zaměří například na konsolidaci mediálního trhu, placený obsah či retargeting.

Marketing Live 2015

Bratislava, 22. dubna 2015

Pokud se podíváte za hranice, určitě by vám neměla uniknout konference Marketing Live 2015, která se bude zabývat efektivní marketingovou strategií a content marketingem.

7. Affilliate konference

23.4., Praha

Již na konci dubna se bude v Praze konat jediná konference, která se zaměří výhradně na výkonnostní marketing a svým návštěvníkům poskytne cenné informace pro vylepšení jejich stávajících internetových projektů. Program bude rozdělen do dvou částí – pro inzerenty a pro partnery. Dozvítě se jak s affiliate marketingem začít, jak ho efektivně provozovat, jak si vybrat vhodného inzerenta či jak skloubit emailing a affiliate dohromady.

Marketing Management 2015

14.5., Praha

Již 16. ročník této konference, který tento rok nese název „Jak do marketingu vrátit radost“ si pro vás připravil velké množství návodných inspirací. A protože se celá konference nese v duchu radosti, dozvíte se jaké kampaně přinesly největší radost laické veřejnosti, v čem spočívá tajemství úspěšné marketingové kampaně nebo jak šíření štěstí proměnit v marketingovou strategii.

UX konference 2015

Praha, 21. května 2015

Každý chce mít úspěšnou firmu a jedním z klíčových kroků k úspěchu je znalost vašich zákazníků. Jak vydělávat díky pozitivní zkušenosti uživatelů, jak ověřovat koncepty a testovat výstupy a jak vlastně řídit UX, lidi a firmu? Odpovědi na tyto otázky zjistíte na UX konferenci v Praze.

Workshopy:

 

LÉTO 2015

SHOPEXPO

Ostrava, 4.6. – 5.6.

4. a 5. června se v Ostravské hale Gong odehraje jedna z největších událostí tohoto roku. Konference, která pojme až 2 000 návštěvníků a vystoupí na ní přes 30 řečníků, má být největší událostí s e-commerce tématikou ve střední Evropě. Můžete si poslechnout řadu významných osobností, nebo se zúčastnit tzv. “speed datingu”, který vám umožní řešit váš konkrétní problém se zástupci velkých firem.

Content 2015

10.6., Praha

Tento rok se v Praze bude konat také 2. ročník Content konference, která se bude celá točit kolem obsahu pro marketingové manažery a specialisty. Dozvíte se jak na obsahovou strategii, jak obsah měřit a vyhodnocovat , jak vést úspěšný firemní blog nebo jaké jsou vychytávky pro sociální média.

E-SHOP VÍKEND

Vodňany, 31.7. – 2.8.

Třídenní BarCamp konference zaměřená na e-shopy, jejich optimalizaci či SEO se bude konat na přelomu července a srpna ve Vodňanech. Těšit se můžete na 32 přednášek, 8 workshopů a spousta večerní zábavy. Účast je zdarma a místo je pouze pro 180 posluchačů, takže pokud máte zájem být součástí tohoto nabitého víkendu, určitě dlouho neváhejte.

Workshopy léto 2015 (Praha)

PODZIM 2015

Poznámka: U řady akcí prozatím nebylo stanoveno datum konání. Uvádíme proto měsíce, ve kterých se konaly v loňském roce.

E-business forum 2015

Praha, září 2015

V druhé polovině roku 2015 se uskuteční 7. ročník největší odborné akce pro internetové obchodníky. Konference, pořádaná Asociací pro elektronickou komerci a TUESDAY Business Network je vhodná pro všechny internetové obchodníky a Marketingové specialisty.

SHOPCAMP

Praha, říjen 2015

Tato e-commerce konference je určena jak pro provozovatele e-shopů a jejich zaměstnance, tak pro e-marketingové poradce nebo poskytovatele služeb e-shopům. Protože jde o formu BarCampu, účast je zdarma a svými hlasy se dokonce můžete aktivně podílet na finální podobě programu.

ShopRoku

Praha, říjen 2015

Letos se uskuteční již 7. ročník této soutěže, na které budou vyhlášeny ty nejlepší eshopy na české scéně. Utkají se o titul nejkvalitnějšího, nejpopulárnějšího a nejzajímavějšího eshopu za rok 2015 a o výsledcích budou rozhodovat realní zákazníci.

E-business akademie

Praha, říjen 2015

Praktické rady pro provoz vašeho e-shopu, na co nezapomenout při jeho otevření, jak ho co nejlépe propagovat, jak si vyhodnotit efektivitu vydaných investic a jak využít sociální sítě? To vše se můžete dozvědět na E-business akademii, která se bude konat v listopadu tohoto roku.

ShopComm

Bratislava, říjen 2015

Další zajímavá akce konaná v Bratislavě nese název ShopComm a můžete se na ní dozvědět, jak lépe a úspěšněji prodávat online, jak na online reklamu, branding nebo na samotný webdesign vašeho e-shopu.

Marketing festival

Brno, říjen-listopad 2015

Na přelomu října a listopadu nás v Brně čeká Marketing festival, kde se můžete těšit na uznávané marketéry, PPCčkaře nebo webové analytiky z celého světa. Kromě přednášek a workshopů z oblasti internetového marketingu vás čeká i spousta večerních akcí a zážitků.

Přečtete si: Reportáž z ročníku 2014

Konference WebTop100 2015

Praha, 5. listopadu

Konference WebTop100, zaměřená na oblast digitálního marketingu, si pro vás připraví několik přednášek, případových studií a v neposlední řadě také analýz chování návštěvníků. Slova se ujmou odborníci z oblasti digitálního marketingu.

Workshopy podzim 2015 (Praha)

 

Tip: Pokud máte pocit, že nám tu nějaká zajímavá akce či konference chybí, určitě neváhejte a napište nám na marketing@acomware.cz

Celkem 4 Komentáře k článku

  • Kamil Gric
   Kamil Gric

   Martine, díky za dotaz. 🙂 Doporučili bychom ti TFMA 2015 (ale ta už proběhla minulý týden) nebo pak hlavně E-commerce Global Summit 2015 začátkem června v Barceloně.

  • Kamil Gric
   Kamil Gric

   Díky za tip. Zahraničním konferencím jsme se zatím nevěnovali, do budoucna to napravíme. A tahle vypadá nejen blízko, ale i zajímavě. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Štítky: