Velká diskuse nábytkářů: Kdo vyhraje na internetu?

Ikea, Sconto, Kika, ale také Bonami nebo Biano. Prodej nábytku na internetu není jen doménou velkých řetězců, ale i odvážných nových konceptů. Kdo vyhraje v boji o zákazníka? A dočkáme se doby, kdy si sedačku objednáme doma s doručením druhý den?

Byli jsme zvyklí, že nábytek si jezdíme do kamenné prodejny prohlédnout a vyzkoušet. Vždyť sedačku nekupujeme na rok nebo dva, ale poslouží klidně i desítky let. Noví internetoví prodejci nás však v posledních letech učí, že nakupovat můžeme též jinak – doma, impulzivně a s důrazem na design.

Jak vám prozradí říjnový Eshopista, právě e-commerce je prostředí, které bylo pro střet takto odlišných konceptů stvořeno. Boj o přízeň zákazníků navíc teprve začíná. Pozvali jsme si proto do diskuse zástupce klasického obchodního řetězce (Sconto) i nových internetových projektů (Bonami, Biano), kteří nám prozradí, jakým způsobem budeme v budoucnosti nábytek nakupovat.

Registrace na akci, která se uskuteční ve čtvrtek 19. října v divadle ROYAL na Vinohradské 48, jsou již v plném proudu. Našimi hosty budou i tentokrát skutečně zajímavé osobnosti českého retailu a e-commerce. Pavlína Šedivá řídí marketing Sconto Nábytek již 12 let a je autorkou marketingové strategie celé firmy. David Šiška šéfuje e-shopu Bonami.cz a v roce 2016 mu pomohl k tržbám přes půl miliardy korun. Tomáš Matějček je jedním ze zakládajících členů Miton a byl u startu projektu Biano.cz.

V rozhovoru s našimi hosty se zaměříme především na následující témata:

  • Jaká je velikost trhu s nábytkem u nás, jaký podíl drží online, pohled do zahraničí
  • Nástrahy a specifika prodeje nábytku v prostředí e-commerce
  • Přelévání zákazníků mezi kamenným a internetovým obchodem
  • Budoucí směřování služeb u online prodejců nábytku (montáže, výnos, likvidace starého nábytku a jiné)
  • Další zajímavá data a trendy českého trhu s nábytkem

V rámci programu příštího Eshopisty se můžete těšit rovněž na soutěž o dárkové poukazy od společnosti Dárkomat a další doprovodný program.

Celkem 2 Komentáře k článku

  1. Vojtěch Přívětivý

    Dobrý den, co si budeme nalhávat, bylo jen otázkou času kdy se začne i nábytek prodávat prostřednictvím e-shopu, přeci nezůstanou pozadu oproti jiným věcem které se takhle prodávají už dávno, jediný nedostatek vidím ale také v tom doručení, když jsme si tady zakoupili dům http://www.eurobydleni.cz/domy/tabor/, tak nábytek jsme nakupovali jen z internetu, a největší problémem bylo právě to doručování, často jsme čekali i déle než dva týdny..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Štítky: