Recenze: Rozvoz u KFC? Jídlo na stole za 7 minut

KFC se jako jeden z prvních velkých fast-foodů rozhodlo jít s kůží na trh – od minulého týdne nabízí v Praze vlastní rozvoz. Aféra s cenou jídla v e-shopu je vám asi již dobře známa. Jaký je ale samotný e-shop? A jak rychlý je rozvoz?

Jako zákazníka vás asi jako první napadne naklikat do prohlížeče doménu www.kfc.cz a objednat si rozvoz. Budete však mít smůlu – pro rozvoz zvolil prodejce samostatnou doménu www.kfcrozvoz.cz, která je viditelná v hlavním menu formou jednoho odkazu. Přitom pro zákazníka by byl daleko větší komfort vybrat si jídlo na kfc.cz a proklikem se dostat na stránku s rozvozem. Horní odkaz může snadno přehlédnout – a já jsem v tomto nebyl výjimkou.

Postup objednání je snadný a dobře známý. Po výběru menu proběhne ověření doručitelnosti pro danou oblast (Praha 4). Navíc se po zadání údajů zobrazí restaurace, ze které bude objednávka vyřizována, včetně kontaktních údajů. V současné době má nicméně KFC velké rezervy: rozváží jen na území odhadem půlky Prahy, další města zcela chybí.

kfcrozvoz01

Více zdůraznit by si zasloužila informace o minimální objednávce v hodnotě 200 Kč například formou pop up okna. Protože jsem nejdříve objednával pod touto hodnotou, nebylo z pojetí webu jasné, v čem je problém – a e-shop tvrdošíjně odmítal potvrzení objednávky. Naopak potěší, že jako zákazník máte dokonalý přehled o tom, kdy vám bude objednávka doručena. Výchozí časový limit pro dodání je většinou 30 minut.

V průběhu objednávání se však objevilo více UX chybiček než jen zmíněná skrytá informace o minimální hodnotě objednávky. Třeba na konci celého procesu není jasné, zda se pro finální odeslání objednávky musíte registrovat, nebo nikoliv. Současná koncepce této stránky vybízí k zadání hesla a potvrzení souhlasu se zpracováním osobních údajů, což je jednoduše špatně.

Po mém objednání byl termín doručení stanoven na 27 minut. Objednával jsem v době oběda a jídlo jsem měl na stole za pouhých 7 minut od objednání – doručení proběhlo na Prahu 4 ze stejné lokace. Takto rychlé dodání je skvělé a kompenzuje až o třetinu vyšší ceny oproti restauraci, o nichž už toho bylo napsáno dost a dost – včetně toho, že se KFC odhodlá k rozlišení ceny jídla a dopravy. Za nás očekáváme cenu dopravy kolem 50 Kč, vyšší částka by opět mohla způsobit hlasitou reakci zákazníků.

Plusy:

 • Rychlost objednávky.
 • Informovanost zákazníka o stavu objednávky.
 • Možnost platit kurýrovi kartou.

Mínusy:

 • Neprovázanost KFC webu a KFC rozvozu.
 • Dražší ceny oproti restauraci (zatím).
 • Pouze v části Prahy.
kfcrozvoz02

Pokud objednáváte pozdě večer, máte smůlu – KFC vás upozorní, že objednávky znovu přijímá až druhý den od 7.00. V době našeho testu ale nefungovalo tlačítko Další ve vyskakovacím okně.

Celkem 3 komentáře k článku

 1. rychlost dodání 10 minut – super
  porce objednaného menu Kentucky- jedno křidélko obalené + prso- cítím se okradená, jinak fajn
  celkově – už NE

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Štítky: